Femea.cz
od ženský pro ženský

Moje migréna – příznaky, léky a co mi pomáhá

Ano, i já trpím na migrény. Migrénu jsem zdědila po svém otci. V dětství jsem ji nijak nepociťovala, ale jakmile přišla puberta tak se objevila se vším co přináší.

Každý si myslí, že je to jen blbá bolest hlavy, ale bohužel to tak není. Bolest hlavy to sice je, ale tak silná, že hlava přímo třeští a každý pohyb Vám dělá zle. Světlo a hluk v ten moment úplně nesnášíte. Když na mě migréna přijde – a ona přijde, sluneční brýle se stanou mojí nejzásadnější pomůckou a nesundám je ani ve stínu ba dokonce někdy ani večer. Někdy mám pocity na zvracení i to k tomu patří. 

Příznaky migrény

Jak už jsem výše psala, pro migrénu je typická přecitlivělost na světlo, zvuky či pachy. Migréna většinou začíná jako tupá bolest, která se později rozvine do dlouhodobé pulzující bolesti. Často je provázená nevolností nebo zvracením. Nejčastěji migréna trápí ženy i muže středního věku, já si její společnosti “užívám” už od dvaceti let.

Frekvence výskytu migrény je u mě asi čtyřikrát do měsíce, ale slyšela jsem i o případech, kdy migréna zlobila co pět dní.

Stačí, aby mi něco nevonělo nebo rozrušilo a vzápětí mě migréna dostihne.
Začala jsem pít i míň kávy, protože kofein není úplně dobrý na migrénu. Dokonce i parfém musím mít pořád stejný, na který jsem zvyklá.

Co mi na migrénu zabírá?

Zkoušela jsem všechny dostupné léky jako Ibalgin, Nalgesin, Paralen atd.,  ale jak si v průběhu let na ně moje tělo zvyklo, tak nic z toho nepomáhalo. Zkusila jsem i Migralgin, ale jelikož je tam kofein, tak jsem večer nemohla ani spát a hlava nepřestávala bolet. 

Nakonec mi pomohla moje neuroložka, se kterou jsem to řešila a napsala mi Sumatriptan. Ten si musím vzít hned jakmile to začne, jinak to nezabere tak rychle nebo vůbec. Tenhle prášek mám stále u sebe, protože nikdy nevím kdy mě to chytne. 

Většinou je to tak, že když dostanu migrénu tak si musím vzít lék Sumatriptan, zatemnit si v pokoji, aby tam byla tma a žádné světlo a snažím se usnout. 

Jakmile si Sumatripan vezmete, tak zabírá do 15 minut. Po léku jste unavení, proto je nejlepší si vzít hořčík a něco sladkého. Hořčík a doplnění cukru zaručeně zabere.

Pokud Vám Vaše okolí nevěří a zlehčuje migrénu, zkuste jim dát přečíst tento článek aby pochopily, že v tom nejste samy.

A nezapomeňte, migréna postihuje dvakrát více ženy než muže. Proto se nedejte a někdy se snad dostanu i k chlapské smrtelné nemoci 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.