Femea.cz
od ženský pro ženský

Konkurz do filmu pro děti?

Mám doma dvě dcery, a každá je úplně jiná. To co s nimi zažívám by vydalo na dobrou knihu, možná i na film a někdy si říkám, proč ne? Neposlat je rovnou na konkurz do filmu?

Dcera Františka

Starší Františka si vždy hrála s panenkami a bavilo ji si s nimi povídat, koupat je a oblékat. Takže v hračkářství jsme šli vždy najisto do oddělení panenek a všeho co se týče holčiček. Teď už jí je devět let, sice je asi v předčasné pubertě, takže nějaké odmlouvání je na denním pořádku, ale panenky jí stále baví.

Teď je v kurzu lego, které si staví a pak si sním sama dokáže pěkně vyhrát. Moc ráda také vyrábí různé věci a to úplně ze všeho co po baráku najde. Je taková malá velká kutilka.

Jen mě mrzí, že se vždy pro něco nadchne, je úplně v úžasu a pak Františku ona záliba přestane bavit a rychle s tím skončí. Nemá moc seběvědomí, ani empatii, byť jí podporujeme ve všem co dělá. Pořád doufám, že se to zlepší a najde si něco co jí bude tak bavit, že už s tím nebude chtít přestat, protože je moc šikovná a kreativní.

Nedávno přišla ze školy s tím, že už ví čím bude. Františka bude zpěvačka, jelikož paní družinářka jí řekla, že má krásný hlas. Jako důkaz nám už týden “zpívá” písničku Za 100 let. Teď už opravdu jen čekám, kdy si o ten konkurz do filmu nebo do Superstar sama řekne.

Františka má sice pradědečka, který zpívá ve sboru a dokonce i smuteční obřady, ale i když ji miluji, obávám se, že nepodědila jeho talent. I když její zpěv by mohl dědečkovi přihrát další nebožtíky na obřady.

Dcera Pepina

Zato druhá dcera Pepina je pravý opak. Budou jí za chvíli 3 roky a nechtěla si nikdy hrát s žádnými hračkami, nic jí to neříkalo. Kupovali jsme kostky, koleje s vláčky, panenku, knížky. Zkusili jsme všechno, ale jí jenom zajímali věci jako zahradní traktor, počítač, telefon, pračka, myčka atd. Do sušičky schovávala všechno, co nechtěla, aby jsme našly, párkrát i sebe.

Jediný co Pepina milovala, byly batohy, protože její sestra Františka chodila do školy s aktovkou. Pepina tedy musela mít to co sestra – batoh. Do něj narvala vše co našla a vůbec jí nevadilo, že je batoh větší než ona.

Až po druhém roce si začala konečně hrát. Nebyly to panenky, ale všechna autíčka, traktory, bagry, náklaďáky – hlavně když to má čtyři kola. Je nadšená, když si může všechna autíčka a traktor dát do baťůžku. Potom je připravený rovnou na konkurz k Béďovi Trávníčkovi.

Občas si přisvojí i dědečkovu pracovní tašku a hraje si s ní. Dědeček se tak někdy v práci diví, proč má s sebou místo svačiny požární auto, bagr a ovladač od TV. No a doma zatím všichni přemýšlí, jak televizi bez ovladač vlastně provozovat.

Františka i Pepina jsou každá jiná a já je miluji jak jen dokážu. Jsou to sestry a i když si teď spolu moc hrát nedokáží, protože ten věkový rozdíl tam jde vidět, tak doufám, že za pár let budou rády, že se mají.

Femea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.